Żywieniowe warsztaty dla kobiet w ciąży i karmiących

 „MAMO NAKARM MNIE” to autorski cykl żywieniowych warsztatów skierowanych do kobiet w ciąży i świeżo upieczonych mam. Wszystko po to, byś poczuła się pewniej w natłoku różnych (czasem wzajemnie wykluczających się) informacji dotyczących diety kobiety ciężarnej i mamy karmiącej oraz zasad rozszerzania diety Twojego maluszka.

Warsztaty składają się z 3 spotkań 1,5-godzinnych, z czego każde z nich opiera się o inny blok tematyczny:

1 SPOTKANIE – Dieta w ciąży, czyli jak przetrwać 9 miesięcy i nie zwariować? Poruszymy na nim kwestie dotyczące zapotrzebowania kalorycznego kobiety w ciąży oraz składników odżywczych, na które szczególnie należy zwrócić uwagę  w diecie. Zwrócimy uwagę na to, których produktów w diecie należy się wystrzegać i jak radzić sobie z dodatkowymi zachciankami żywieniowymi. Co jeść gdy pojawi się anemia bądź problemy z zaparciami?

2 SPOTKANIE – Karmię piersią, jem zdrowo

Tym razem rozprawimy się z mitami, dotyczącymi diety w laktacji. W prosty i przystępny sposób omówimy wpływ żywienia mamy na powstający pokarm, co może jeść, a z czego powinna zrezygnować w obawie o zdrowie swego maluszka? Czy karmiąc piersią możesz pozwolić sobie na kawę czy lampkę wina oraz jak wrócić do formy sprzed ciąży?

3 SPOTKANIE – Rozszerzam dietę swego maluszka

Na ostatnim spotkaniu pochylimy się tematowi rozszerzania diety niemowlaka. Kiedy i od czego go rozpocząć? Które produkty wprowadzić w pierwszej kolejności? Czy słoiczki będą dobrym wyborem? Wybrać metodę tradycyjną czy zdecydować się na BLW?

Warsztaty poprowadzi Magdalena Czyrynda-Koleda – doświadczony dietetyk „Fertimedica” i współautorka książki „Karmię piersią, jem zdrowo. Poradnik dietetyczny w laktacji”, a co najważniejsze mama, która podzieli się nie tylko swoją wiedzą ale przede wszystkim codziennym doświadczeniem.

Nie czekaj, zapisz się już dziś. Ilość miejsc ograniczona. Ruszamy 31 marca o godzinie 17:00. Koszt warsztatów – 120 zł.