Jeżeli jesteście w trakcie terapii niepłodności, zmagacie się zapewne ze stresem, niepokojem, zmęczeniem nieudanymi próbami i frustracją. Niestety czynniki te są wrogiem płodności i mogą pogłębić problem, który już istnieje.

Niepłodność to temat złożony dlatego przy wyborze kliniki warto wziąć pod uwagę jej model opieki nad pacjentem i dostępność specjalistów z różnych dziedzin.

W FertiMedica stawiamy na holistykę. Jesteśmy przekonani, że oprócz klasycznego leczenia można dodatkowo wesprzeć terapię zwiększając tym szansę na poczęcie dziecka.

Odwiedźcie nas i przekonajcie się jak inne może być leczenie niepłodności.

Zaopiekujemy się Wami indywidualnie, zaoferujemy terapię „szytą na miarę”, zarekomendujemy odpowiednie metody, które ułatwią Wam przejście przez ten trudny okres.

Kobieta:

  • badania hormonalne (LH, progesteron, estradiol, AMH, FSH, prolaktyna)
  • badania wirusologiczne (różyczka, toxoplazmoza, cytomegalia)
  • cytologia
  • usg piersi
  • usg narządu rodnego
  • monitoring cyklu
  • we wskazanych przypadkach usg tarczycy oraz hormony tarczycy

Mężczyzna

  • badanie nasienia
  • w wybranych przypadkach zestaw badań hormonalnych

Przed podejściem do zabiegów rozrodu wspomaganego niezbędne jest wykonanie przez obydwóch partnerów dodatkowo następujących badań: HBs, HCV, HIV, WR, HBc oraz kariotyp (zalecany przy nawracających poronieniach oraz w wybranych przypadkach przed przystąpieniem do procedury „in vitro”)

Kluczem do sukcesu w trakcie starań o ciążę jest wsparcie doświadczonych specjalistów. W FertiMedica stawiamy na opiekę interdyscyplinarną. W skład naszego zespołu oprócz ginekologów wchodzą: endokrynolodzy, androlodzy, urolodzy, specjaliści diagnostyki ultrasonograficznej, genetyk, psycholodzy, dietetyk i specjalista medycyny wschodniej.

Wszyscy wymienieni powyżej specjaliści to osoby dobrane na podstawie odpowiedniego „klucza”. Tym kluczem jest doświadczenie i wiedza, ale także i ważne cechy charakteru: empatia, cierpliwość, wzbudzanie sympatii, miła powierzchowność. Wierzymy, że lekarz opiekujący się pacjentami niepłodnymi musi mieć ku temu odpowiednie predyspozycje, które sprawią, że pacjent będzie czuł się komfortowo.

Założycielka FertiMedica uważa, że wiedza i doświadczenie powinna wspierać nowoczesna technologia, jednak do powodzenia leczenia potrzeba również empatii, zrozumienia i ludzkiego podejścia.

„Klinika FertiMedica powstała, by oferować nie tylko profesjonalną diagnostykę i terapię, ale także by kompleksowo wspierać leczenie i trudny czas walki o ciążę. Nasza filozofia działania opiera się na osobistych doświadczeniach, emocjach i wielkiej potrzebie głębszego zrozumienia potrzeb osób borykających się z problemem niepłodności. Dlatego też naszą misją jest kompleksowa opieka nad pacjentem, przyjazna atmosfera, indywidualne podejście oraz zapewnienie maksymalnego komfortu psychicznego. Wiemy, przez co przechodzą nasi pacjenci – znamy te emocje, niepokój, często uczucie bezsilności – jesteśmy po to, by przejść przez to wspólnie.”
Marta van der Toolen

 

FertiMedica stawia na holistyczne podejście w leczeniu niepłodności. Program terapii w naszej klinice oparty jest nie tylko na technologii medycznej i leczeniu ginekologicznym/andrologicznym, ale także na pakiecie dodatkowego wsparcia, w skład którego wchodzi: dietetyka, psychologia i medycyna wschodu. Nasi specjaliści rozpoznając problem indywidualnie doradzają z jakich dodatkowych usług pacjenci powinni skorzystać, aby zmaksymalizować szansę na zajście w ciążę.

Dla naszych pacjentów dostępne są darmowe konsultacje psychologiczne oraz udział w warsztatach.