ProkreAkcja to autorskie warsztaty FertiMedica przygotowane z myślą o kobietach starających się o ciążę. Składają się z sześciu półtoragodzinnych spotkań, w trakcie których omawiane są różne problemy towarzyszące przedłużającemu się oczekiwaniu na dziecko.
„ProkreAkcja” pozwala:

– lepiej poznać siebie, swoje ograniczenia i możliwości, odbudować poczucie własnej wartości w sytuacji silnego obciążenia
– poznać różnorodne techniki radzenia sobie ze stresem oraz dopasować je do własnych potrzeb i upodobań
– rozpocząć proces regeneracji sił i wzmocnić się przed kolejnymi wyzwaniami
– nauczyć się jak wprowadzić w życie więcej harmonii i dystansu
– w sprzyjającej i bezpiecznej atmosferze porozmawiać o wszystkich problemach, wątpliwościach i znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania

Wiemy, że udział w warsztatach wpływa bardzo pozytywnie na uczestniczki, pozwala im nauczyć się radzić sobie z przykrymi emocjami, przezwyciężać trudności w związku czy nauczyć się lepszej komunikacji z partnerem.
Uważamy, że warto dać sobie szansę na poprawę swojego funkcjonowania pomimo trudności.

Uczestniczki warsztatów ProkreAkcja:

Co mi dały warsztaty? Narzędzie do walki z własnymi słabościami, poczucie, że nie jestem sama i grono babeczek, które pragną tego samego….szczęścia. Jak dla mnie moja walka się dopiero rozpoczęła, a warsztaty to był potężny kop w kierunku własnego szczęścia jakkolwiek miałoby ono na imię.
Patrycja
Warsztaty pomogły mi zrozumieć i zaakceptować własne odczucia, a także pogodzić się ze stanem emocjonalnym w jakim obecnie się znajduję. Ułożyłam sobie plan na najbliższych kilka miesięcy i udaje mi się go realizować z większym niż wcześniej opanowaniem. Najważniejszą zaletą spotkań było to, że dały mi możliwość poznania koleżanek, z którymi mam kontakt do dziś. Okazało się, że nasze historie są bardzo podobne, a w kwestiach kłopotliwych reagujemy często niemal identycznie. Teraz, po zakończeniu warsztatów spotykamy się regularnie. Rozmawiamy na tematy „techniczne”, ale głównie wspieramy się i radzimy sobie nawzajem”. Polecam warsztaty „ProkreAkcja” wszystkim starającym się dziewczynom, które chcą uporządkować myśli i żyć w większej zgodzie ze sobą i partnerem, czerpiąc przy tym przyjemność z codzienności.
Justyna
Zdecydowałam się na uczestnictwo w warsztatach, bo nie chciałam być sama. Szukałam wsparcia, porady jak walczyć z własnymi emocjami i jak być silniejszą w tak trudnej walce. Wiecie co dostałam? – dziecko! Po zakończeniu warsztatów szykowaliśmy się na kolejną inseminację. Nie trzeba było jej już przeprowadzać. Zaszłam naturalnie w ciążę! Czy pomogły mi warsztaty, czy coś mi się w głowie poprzestawiało??? – myślę, że tak. Cieszę się, że udało mi się zawalczyć z tym co najtrudniej opanować – z własnymi emocjami. Głowa odpuściła, ciąża się pojawiła.
Katarzyna

Ważne informacje:
Warsztaty prowadzi Tatiana Ostaszewska-Mosak – psycholog kliniczny zdrowia, psychoterapeuta
„ProkreAkcja” odbywa się w naszym Centrum (ul. Jana Pawła Woronicza 31 lok. 8U – budynek Woronicza Qbik, parter) w sześć kolejnych poniedziałków w godz. 18.00 – 19.30