Dr n. med. Joanna Jacko
specjalista ginekolog onkolog

Wykształcenie i doświadczenie:
Dr Joanna Jacko jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Pomorskiej Akademii Medycznej (obecnie Pomorski Uniwersytet Medyczny) w Szczecinie. W latach 1999 – 2004 odbywała studia doktoranckie w Klinice Patologii Ciąży i Porodu PAM, kierowanej przez prof. Elżbietę Ronin-Walknowską. W 2004 roku obroniła pracę doktorską na temat wpływu ciąży na występowanie zaburzeń metabolicznych, ze szczególnym uwzględnieniem cukrzycy ciążowej. Szkolenie specjalizacyjne ukończyła w II Katedrze i Klinice Położnictwa i Ginekologii w Warszawie. W latach 2011 -2016 odbyła szkolenie specjalizacyjne w zakresie ginekologii onkologicznej w Centrum Onkologii w Warszawie i w Wojskowym Instytucie Medycznym.  Zawodowo przez wiele lat związana ze Szpitalem Specjalistycznym św. Zofii w Warszawie.

Dodatkowe aktywności:

2001 r. – Staż w Klinice Ginekologii i Położnictwa Uniwersytetu Medycznego w Greifswaldzie i współpraca z Instytutem Patofizjologii w Karlsburgu.

Ukończone kursy z zakresu   echokardiografii płodu, histeroskopii i laparoskopii.         Certyfikat kolposkopii European Federation for Colposcopy (EFC).

Certyfikat USG Fetal Medicine Foundation (FMF).

Jest członkiem European Society of Gynaecological Oncology ( ESGO).