Monika Szymańska

dr n. med. Monika Szymańska
specjalista ginekolog-położnik, endokrynolog

Wykształcenie i doświadczenie:
Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Doświadczenie zawodowe zdobyła między innymi na oddziale endokrynologii i w Poradni Leczenia Niepłodności Uniwersyteckiego Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka w Warszawie. W 2006 roku obroniła pracę doktorską dotyczącą cukrzycy w ciąży.

Zajmuje się diagnostyką i leczeniem pacjentek z problematyką niepłodności, z zaburzeniami hormonalnymi oraz ginekologicznymi. Leczy pacjentki niepłodne z zespołem policystycznych jajników, zaburzeniami miesiączkowania związanymi z chorobami przewlekłymi (jadłowstręt psychiczny, insulinooporność, choroby tarczycy), z chorobami przysadki mózgowej i nieprawidłowym działaniem osi podwzgórzowo-przysadkowo-jajnikowej: (hiperprolaktynemia, gruczolaki przysadki, akromegalia) oraz z chorobami tarczycy (choroba Hashimoto, wole guzkowe). Zajmuje się pacjentkami w ciąży powikłanej zaburzeniami hormonalnymi – cukrzycą, chorobami tarczycy, nadnerczy, przysadki oraz z poronieniami nawykowymi.

Dodatkowe aktywności:
Autorka licznych prac prezentowanych i publikowanych w czasopismach polskich i zagranicznych, członek Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego oraz Europejskiego Towarzystwa Rozrodu Człowieka i Embriologii (ESHRE). Od 2009 roku specjalista w zakresie położnictwa i ginekologii, a od 2014 również specjalista endokrynolog.
Prowadzi konsultacje w języku polskim oraz angielskim.