dr Piotr Dobroński

Dr hab. n. med. Piotr Dobroński
Specjalista urolog, FEBU, specjalista chirurg I st, androlog

Wykształcenie i doświadczenie:
Absolwent I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (1989), związany przez większość życia zawodowego z Katedrą i Kliniką Urologii w której pełni obecnie funkcję zastępcy kierownika. Doktorat cum laude uzyskał w WUM w 2005 a habilitację w 2013 roku. Odbywał staże studenckie w szpitalach w RPA i Hiszpanii a zagraniczne staże lekarskie w klinikach w Paryżu, Innsbrucku, Wiedniu, Perugii i San Francisco. Autor wielu publikacji, monografii i doniesień zjazdowych. Zaangażowany w dydaktykę przed i po dyplomową w WUM. W dziedzinie niepłodności męskiej zajmuje się od wielu lat jej diagnostyką, leczeniem zachowawczym i, przede wszystkim, operacyjnym.

Wykonuje operacje żylaków powrózka nasiennego metodami mikrochirurgiczną (mikroskopową), laparoskopową i otwartą. Wykonuje mikroskopowe odwrócenie wazektomii, zespolenia nasieniowodowo-najądrzowe, operacje patologii jądra (wodniak, torbiel nasienna), operacje napletka (także plastyczne) i wędzidełka. Wykonuje zabiegi TURED w niedrożności przewodów wytryskowych. Zajmuje się patologiami cewki moczowej (zwężenia) oraz prostaty (gruczołu krokowego, stercza) – stanami zapalnymi, łagodnym rozrostem i rakiem, zarówno zachowawczo jak i operacyjnie. Leczy zaburzenia erekcji, wytrysku i chorobę Peyroniego.

Dodatkowe aktywności:
Piotr Dobroński jest członkiem Europejskiego Towarzystwa Urologicznego (i jego Komitetu Naukowego w ubiegłych latach), Polskiego Towarzystwa Urologicznego (członek zarządu jego Oddziału Mazowieckiego), Polskiego Towarzystwa Andrologicznego. Konsultuje w języku polskim i angielskim.