Profesjonalizm, komfort i skuteczność leczenia, minimalizacja stresu – podkreślają nasi pacjenci

Leczenie niepłodności dla wielu osób równoznaczne jest z procedurą wspomaganej prokreacji potocznie określaną “in vitro”. Wcale tak nie musi być. W FertiMedica, zanim zaproponujemy pacjentowi skorzystanie z metody zapłodnienia pozaustrojowego, staramy się doprowadzić do ciąży innymi metodami – mniej obciążającymi zarówno dla organizmu, jak i portfeli pacjentów.

– Oczywiście, część pacjentów ma bezwzględne wskazania do in vitro i z góry wiemy, że proponowanie innych metod nie ma sensu – mówi dr n. med. Ewa Goncikowska, dyrektor medyczny kliniki – Zdarza się jednak, że trafiają do nas pary, które bez powodzenia przeszły przez procedurę in vitro w innej przychodni, a my robimy krok w tył: analizujemy konkretny przypadek, próbujemy innej metody i ku wielkiemu zaskoczeniu pacjentów udaje nam się uzyskać ciążę.

W FertiMedica, oprócz skuteczności i profesjonalizmu, stawiamy na komfort pacjenta. Ma to bardzo duży wpływ na efektywność leczenia. Zapytaliśmy naszych pacjentów, z jakimi czynnikami wpływającymi na ich komfort utożsamiają FertiMedica. Oto najczęściej pojawiające się odpowiedzi:

  • jasna i pełna komunikacja z lekarzem
  • dostępność lekarzy i usług
  • prowadzenie głównego nurtu terapii przez jednego lekarza
  • identyfikacja pacjenta (pacjent jest rozpoznawany i nie ma potrzeby wielokrotnego wertowania dokumentacji i zadawania tych samych pytań)
  • otwartość lekarzy na uzupełniające formy wsparcia terapii
  • poczucie bezpieczeństwa i spokoju, poczucie „bycia w dobrych rękach”
  • przyjemna, przyjazna i serdeczna atmosfera panująca w klinice

Osiągnięcie wysokiego współczynnika satysfakcji pacjentów możliwe było między innymi poprzez nałożenie limitów dotyczących ilości przyjmowanych pacjentów i wykonywanych procedur. Dzięki nim udaje nam się uniknąć efektu „taśmy produkcyjnej”, który obniża zarówno komfort jak i skuteczność leczenia.

Zdajemy sobie sprawę, jak bardzo stresujące jest borykanie się z niepłodnością, dlatego dbamy o to, by minimalizować stres związany z leczeniem.

Nasze starania przynoszą bardzo dobre efekty. Pozytywny wynik na teście ciążowym w ostatnim roku zobaczyło 57% naszych pacjentek, które podeszły do jednej procedury IVF.