Diagnostyka

Diagnostyka USG

Badanie nasienia

Badania laboratoryjne

Badania genetyczne

Badanie drożności jajowodów HyCoSy

Badania genetyczne PARENTO

Preimplantacyjna diagnostyka genetyczna (PGT)

Nieinwazyjne badania prenatalne

Nasza klinika oferuje pełne pakiety badań wykonywane z wykorzystaniem najnowszych technologii z zakresu badań laboratoryjnych, genetycznych oraz badań nasienia, jak również diagnostyki ultrasonograficznej.

Diagnostyka niepłodności – od czego zacząć?

1) Jeśli bezskutecznie starasz się o dziecko od ponad 12 miesięcy, ale jeszcze się nie badałaś / nie badałeś – zgłoś się do nas na tzw. pierwszą konsultację niepłodnościową.

2) Jeśli jesteś już w trakcie diagnozowania w innej placówce i potrzebujesz badań specjalistycznych, zadzwoń i umów się na odpowiednie badanie.

Jak mniej więcej wygląda wywiad?

Wywiad jest bardzo szczegółowy i dotyczy kwestii miesiączkowania, dotychczasowych problemów ginekologicznych i położniczych , ogólnego stanu zdrowia, przebytych operacji i zabiegów, chorób przewlekłych, przyjmowanych leków, stylu życia, diet, uczuleń, aktywności fizycznej, rodzaju pracy, stresu itp. Na pewno padną pytania o wywiad rodzinny – historie chorób u najbliższych członków rodziny, problem niepłodności w rodzinie, ewentualnych poronień, wad wrodzonych lub zespołów genetycznych.

Nad jakimi pytaniami od i do lekarza warto zastanowić się przed przyjściem?

Lekarz będzie pytał o wiek wystąpienia pierwszej miesiączki, o rytm krwawień miesięcznych (najdłuższy, najkrótszy oraz najczęstszy cykl w ostatnim roku, bez stosowania leków), o dotychczasowe leczenie (jeśli takie było). Będą też pytania o stan zdrowia partnera, jeśli na wizytę zgłosisz się sama. Ty możesz i powinnaś zadać lekarzowi każde trapiące Cię pytanie. W przeciwieństwie do dr Google, Twój lekarz to wiarygodne źródło wiedzy.

Czy trzeba przynieść już jakieś podstawowe badania?

Trzeba wziąć za sobą wyniki wszystkich dotychczas wykonanych  badań, zleconych w związku z przygotowaniami do ciąży lub wstępną diagnostyką przyczyn braku ciąży. Jeżeli jest to pierwsza wizyta związana ze staraniami o dziecko i nie wykonywano dotychczas żadnych badań, to warto wziąć ze sobą chociaż ostatni wynik cytologii, karty informacyjne pobytu w szpitalu (jeśli takie były, np. w związku z operacjami lub zabiegami), wynik grupy krwi (jeśli była oznaczana)

Czy na taką konsultację przychodzi się pojedynczo czy w parach?

Zawsze zachęcamy pary, by zgłaszały się razem, bo problem niepłodności dotyczy dwojga ludzi, ale ostateczna decyzja należy do pacjentów. Oczywiście obecność partnera nie jest obowiązkowa i jeśli pacjentka decyduje, że na pierwszą wizytę woli przyjść sama, to przychodzi sama.

Po konsultacji, na podstawie wywiadu i dotychczasowych badań zlecimy diagnostykę, która pomoże ustalić przyczynę problemu, a następnie podjąć skuteczne leczenie.

Czy na badania potrzebne jest skierowanie?

Nie jest potrzebne skierowanie. Badania typu pobranie cytologii, czystości pochwy czy wymazu w kierunku chlamydii nie wymagają wizyty lekarskiej – badania może pobrać położna.

Oferujemy pełne pakiety badań, wykonywane z wykorzystaniem najnowszych technologii z zakresu badań laboratoryjnych, genetycznych oraz badań nasienia, jak również diagnostyki ultrasonograficznej.

Pamiętaj, że wszyscy nasi eksperci doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak dużego wsparcia możesz potrzebować, dlatego zapewnią Ci nie tylko pomoc medyczną, ale też emocjonalną, na każdym etapie diagnostyki i leczenia.

Zapraszamy do FertiMedica