Akupunktura

Medycyna Wschodu poprzez akupunkturę, akupresurę z masażem i badanie z pulsu w tradycyjny sposób wspiera pacjentów w procesie starania się o dziecko.

W FertiMedica przeprowadzane jest badanie z pulsu, które jest naturalną, bezinwazyjną i całkowicie bezpieczną metodą diagnostyczną, wywodzącą się z tradycyjnej medycyny chińskiej i mongolskiej. Podczas badania analizowany jest puls w sześciu miejscach na tętnicy promiennej, co pozwala wychwycić zaburzenia w pracy poszczególnych narządów, a także wykryć pierwsze symptomy choroby.

Prowadzone od wielu lat badania wskazują, że akupunktura ma bardzo dobry wpływ na zdrowie człowieka w każdym jego wymiarze, w szczególności na płodność. Akupunktura może zwiększyć szanse na udane zapłodnienie i ciążę, szczególnie dobre efekty przynosi stosowana jako wspomaganie metody in vitro. W przypadku przygotowań do in vitro akupunktura usprawnia krążenie krwi, produkcję komórek jajowych, a po transferze zarodków wspomaga proces ich zagnieżdżania i utrzymanie ciąży, relaksuje i minimalizuje stres. Zgodnie z wynikami badań medycznych opublikowanych w magazynie „Fertility and Sterility” z maja 2006 r. pacjentki stosujące akupunkturę zachodziły w ciążę ponad dwukrotnie częściej i utrzymywały ją ponad dwukrotnie częściej niż te, które nie stosowały akupunktury.

Akupresura to tradycyjna metoda leczenia wywodząca się z Chin, polegająca na masażu uciskowym poszczególnych punktów ciała i receptorów odpowiadających określonym organom. Akupresura stymuluje narządy do lepszego działania w sposób podobny do akupunktury. Jest najskuteczniejsza w połączeniu z zabiegami akupunktury lub jako jej kontynuacja. Masaż leczniczy z akupresurą przynosi doskonałe efekty również w przypadku bólu pleców i bezsenności u kobiet w ciąży.

Zapraszamy do FertiMedica