Mrożenie komórek jajowych

Nie jesteś jeszcze gotowa na macierzyństwo? Zadbaj o to, aby Twoje przyszłe dziecko miało większą szansę na poczęcie i na cieszenie się pełnym zdrowiem.

ZATRZYMAJ SWÓJ ZEGAR BIOLOGICZNY

Jakość komórek jajowych, a tym samym szansa na uzyskanie z nich ciąży, zależą w największym stopniu od wieku kobiety. Nowoczesna medycyna umożliwia zamrożenie żeńskich komórek jajowych i zdeponowanie ich na przyszłość w momencie, kiedy posiadają wysoki potencjał rozrodczy. Może okazać się bowiem, że kiedy postanowisz zostać mamą uzyskanie ciąży w sposób naturalny będzie bardzo trudne lub niemożliwe.

DLA KOGO JEST BABYLATER?

Dla kobiet, które z różnych względów chcą lub muszą odłożyć decyzję o macierzyństwie na później.

Jeśli:

  • jesteś singielką, ale wiesz, że kiedyś będziesz chciała zostać mamą
  • jesteś kobietą zaangażowaną obecnie w karierę zawodową, ale stresuje Cię tykanie zegara biologicznego
  • razem z partnerem chcecie się jeszcze pocieszyć życiem we dwoje
  • jest przed Tobą leczenie, które może obniżyć Twoją płodność
  • BABYLATER jest dla Ciebie!

NA CZYM POLEGA POBRANIE I MROŻENIE KOMÓREK JAJOWYCH?

 Aby pobrać Twoje komórki jajowe poddamy Cię kontrolowanej stymulacji hormonalnej.

Uzyskane w procesie stymulacji komórki lekarz pobierze w trakcie punkcji jajników. Punkcja wykonywana jest w krótkim dożylnym znieczuleniu ogólnym dzięki czemu nie będzie Cię to bolało.

Twoje komórki jajowe zamrozimy za pomocą nowoczesnej metody zwanej witryfikacją (szybkie zamrożenie w ciekłym azocie). Witryfikacja jest bezpiecznym sposobem niemającym wpływu na obniżenie jakości komórek.

Powinnaś mieć świadomość, że nie wszystkie zamrożone komórki przeżyją ten proces. Związane jest to z naturalnym potencjałem materiału do rozrodu. W warunkach naturalnych również nie wszystkie komórki mogą dać początek zdrowej ciąży.

ETAPY BABYLATER

Wstępna konsultacja ginekologiczna

Konsultacja odbywa się w naszym ośrodku. Czas trwania konsultacji ok. 45 min.

Wykonanie niezbędnych badań laboratoryjnych
Otrzymasz skierowanie na badania od lekarza prowadzącego. Badania możesz wykonać w naszej placówce lub w innej przychodni/laboratorium.

Kwalifikacja do programu BabyLater
Jeśli spełnisz wymagania zdrowotne dotyczące stymulacji i punkcji jajników zostaniesz zakwalifikowana do programu.

Stymulacja hormonalna
W wyznaczonym dniu cyklu rozpoczniesz stymulację hormonalną. Hormony możesz podawać sobie sama. Co kilka dni musisz odwiedzić swojego lekarza prowadzącego. Czas trwania stymulacji ok. 2 tygodnie.

Punkcja jajników
W wyznaczonym przez lekarza dniu pobrane zostaną Twoje komórki jajowe.

Mrożenie komórek jajowych
Pobrane komórki jajowe są oczyszczane, umieszczane w specjalnie oznakowanych pojemnikach, natychmiast zamrażane i deponowane w pojemniku z ciekłym azotem.

Zajście w ciążę
Kiedy zdecydujesz się zostać mamą na pewno będziesz starała się zajść w ciążę naturalnie. Może jednak okazać się, że będzie to trudne. Jeśli natura i nieinwazyjne metody medyczne zawiodą możemy rozmrozić i zapłodnić Twoje komórki. Pamiętaj, że będą one młodsze od komórek produkowanych wtedy przez Twoje jajniki, co daje większą szansę na utrzymanie ciąży i urodzenie zdrowego dziecka.

Zapraszamy do FertiMedica