Jak zwiększyć szansę powodzenia in vitro?

Decyzja o poddaniu się zabiegowi zapłodnienia pozaustrojowego, to zwykle efekt długiej i wyczerpującej drogi. In vitro jest ostatnią deską ratunku dla zmęczonych dotychczasowymi staraniami par. Dlatego warto zrobić wszystko, żeby w miarę możliwości zapewnić sobie optymalne możliwości powodzenia zabiegu oraz jak najlepszą atmosferę i wsparcie podczas przygotowań do procedury. W FertiMedica zadbaliśmy o to, aby nasi pacjenci mieli jak największą szansę na udane In vitro.

Co możemy zrobić?

Są rzeczy na które nie mamy wpływu – to wiek pacjentki i jakość nasienia partnera. Pozostałe czynniki dają nam ogromne pole możliwości. Możesz zwiększyć swoje szanse wybierając najlepszych specjalistów i sprzęt.

Poniżej przedstawiamy listę czynników mających wpływ na powodzenie terapii In vitro:

1. Wiedza i doświadczenie lekarza prowadzącego parę

Ważne jest, aby lekarzem prowadzącym był prawdziwy, doświadczony specjalista, osoba rzeczywiście znająca się na rzeczy, mająca na swoim koncie wiele procedur. Lekarze w FertiMedica zajmujący się stymulacją pacjentek to osoby z dużym doświadczeniem potrafiący wykorzystać je do optymalizacji wyników leczenia.

2. Terapia „skrojona na miarę”

Nasze metody pozwalają na indywidulane prowadzenie leczenia i optymalne dobranie protokołu stymulacji i dawki hormonów. Naszą usługę nazywamy leczeniem „skrojonym na miarę”. Aby możliwe było jej wprowadzenie potrzebny jest czas lekarza na każdorazową dokładną analizę przypadku. Procedury FertiMedica narzucają naszym specjalistom konieczność poświęcania tak dużej ilości czasu pacjentom jaka potrzebna jest do indywidualnego ich przygotowania do zabiegu.

3. Doświadczenie i manualne predyspozycje embriologa

Zabieg in vitro wymaga niebywałej precyzji. Manualne predyspozycje embriologa i jego doświadczenie jest priorytetem w rekrutacji specjalistów do naszej pracowni rozrodu wspomaganego.

4. Kondycja psychiczna pacjentki

Mamy świadomość, jak ważny jest stan psychiczny kobiety przechodzącej przez terapię „in vitro”. Dbamy o to, by maksymalnie redukować stres związany z niepłodnością i jej leczeniem proponując naszym pacjentom opiekę psychologiczną i różnorodne formy wsparcia (bezpłatne pierwszorazowe konsultacje oraz warsztaty grupowe). Nasi pacjenci często korzystają z akupunktury dobroczynnie oddziałującej na szereg aspektów ich zdrowia i samopoczucie. W uzasadnionych przypadkach rekomendowana jest pomoc dietetyka.

5. Sprzęt i podłoża wykorzystywane w laboratorium

W FertiMedica postawiliśmy na sprzęt medyczny najwyższej jakości. Pracujemy na najnowocześniejszych aparatach USG oraz zaawansowanym technologicznie i nowym sprzęcie laboratoryjnym używanym do zapładniania komórek jajowych oraz do hodowli zarodków. Unikalnym na skalę kraju, obecnym tylko w kilku placówkach jest specjalny inkubator o nazwie „EmbryoScope” w bardzo znaczny sposób zwiększający szansę na powodzenie zabiegu. W FertiMedica, użycie „EmbryoScope” jest standardem, za który nie pobierane są żadne dodatkowe opłaty.

Dodatkowo aby zoptymalizować wyniki terapii nasza placówka oferuje zapłodnienie komórki zaawansowaną metodą IMSI. Polega ona na użyciu mikroskopu, który powiększa plemnik 6600 razy (standardowy sprzęt powiększa materiał o ok. 400) umożliwiając wybór najlepszego materiału.

6. Czystość powietrza na sali zabiegowej i w pracowni wspomaganego rozrodu.

Specjalnie zaprojektowany system wentylacyjny naszej przychodni to kolejny czynnik optymalizujący powodzenie zabiegów in vitro. Liczne badania naukowe pokazują zależność powodzenia terapii od klasy czystości powietrza w pracowni rozrodu wspomaganego. Aparatura filtrująca powietrze na sali zabiegowej i w pracowni FertiMedica zajmuje dwa duże pomieszczenia. Odprowadzenie brudnego powietrza i doprowadzenie czystego odbywa się przez system kanałów wentylacyjno-klimatyzacyjnych oplatających zewsząd klinikę. Instalacja takiego sprzętu możliwa jest tylko w sytuacji, kiedy projekt architektoniczny przychodni powstaje z uwzględnieniem jego instalacji. Praca aparatury nadzorowana jest przez komputerowy system kontrolny BMS (Building Management System). Praktycznie nie możliwe jest wstawienie takiej klasy central wentylacyjnych w pomieszczeniach już istniejących, które nie zostały pod ten cel specjalnie zaprojektowane.

Zapraszamy do FertiMedica – przychodni, która stworzyła optymalne warunki dla powodzenia Twojej terapii.