Dietetyka

Dietetyka 2018-08-01T22:23:39+00:00

Dieta ma ogromny wpływ na płodność, ponieważ niedobory wielu składników mineralnych oraz witamin utrudniają procesy wyprodukowania zdrowej komórki rozrodczej (żeńskiej – komórki jajowej i męskiej – plemnika), mają także wpływ na zapłodnienie czy prawidłowy rozwój zarodka.

Nasz dietetyk prowadzi zarówno kobiety, jak i pary, które dopiero planują ciążę i świadomie chcą przygotować do niej swój organizm. Mężczyznom o obniżonych parametrach nasienia pomaga wprowadzić dietę pełną dobroczynnie działających składników wspomagających powstawanie prawidłowych plemników, pacjentkom zmagającym się z zespołem policystycznych jajników (PCOS) – łagodnie, ale skutecznie zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej, kobietom w ciąży i karmiącym ustalić zdrową, bezpieczną dietę.

Dodatkowo wszystkim zainteresowanym chętnie pomożemy poprawić nawyki żywieniowe i wprowadzić zasady zdrowej diety, zwłaszcza osobom pragnącym skutecznie schudnąć.

Dietetyka w FertiMedica oferuje również możliwość wykonania badania składu ciała metodą bioimpedancji elektrycznej (BIA), które określa zawartość w ciele tkanki tłuszczowej, mięśniowej oraz wody – badanie to jest bardzo przydatne w monitorowaniu postępów terapii dietetycznej. Szczególnie polecane kobietom z PCOS.

W FertiMedica oferujemy dwa rodzaje konsultacji dietetycznych.

  1. Konsultacje klasyczne w siedzibie kliniki
  2. Konsultacje „on line” świadczone poprzez komunikator internetowy

Aby skorzystać z konsultacji internetowych należy wysłać maila z informacją pod adres info@fertimedica.pl oraz opłacić usługę zgodnie z instrukcją. Kolejnym krokiem jest umówienie daty i godziny internetowego spotkania z naszym dietetykiem Anitą Fincham (anita.fincham@fertimedica.pl).