dr Olga Redko
specjalista ginekolog-położnik

Absolwentka Państwowego Uniwersytetu Medycznego w Zaporożu (Ukraina). W latach 2012 – 2014 pracowała w Szpitalu Klinicznym nr 3 w Zaporożu, następnie w prywatnej klinice w Kijowie.

Rozpoczęła wykonywanie zawodu lekarza w Polsce w 2017 roku (przeszła pełnowymiarowy proces nostryfikacji dyplomu i specjalizacji medycznej w Polskich placówkach medycznych według reżimy Ministerstwa Zdrowia i Izby Lekarskiej. Pracuje obecnie jako asystent w II Klinice Położnictwa i Ginekologii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Szpitalu Bielańskim w Warszawie. W ramach pracy klinicznej konsultuje w przyszpitalnej Poradni Patologii Ciąży, prowadzi również wykłady w Szkole Rodzenia. Uczestniczy w kongresach i szkoleniach z zakresu położnictwa, ginekologii i ultrasonografii.

W praktyce ambulatoryjnej zajmuje się przede wszystkim prowadzeniem ciąży fizjologicznej i powikłanej, poradnictwem antykoncepcyjnym, diagnostyką i leczeniem schorzeń ginekologicznych oraz patologią szyjki macicy (wykonuje badania kolposkopowe). W praktyce szpitalnej wykonuje m.in. operacje na przydatkach, zakładanie szwu okrężnego na szyjce macicy, punkcje zagłębienia maciczno-odbytowego, łyżeczkowanie kanału i jamy macicy, cięcia cesarskie, biopsje aspiracyjne i celowane. Posługuje się językiem polskim, angielskim, ukraińskim i rosyjskim.